Jdi na obsah Jdi na menu
 

 
Informace

Součástí mateřské školy je školní jídelna. Při přípravě jídel postupujeme podle vyhlášky č. 107/2005 Sb., o školním stravování a řídíme se platnými výživovými normami a zásadami zdravé výživy.

Jídelna připravuje denně 3 jídla: přesnídávku, oběd a odpolední svačinu. Celodenní pitný režim.

Svačiny: se podávají v době od 8:30-8:45hod., odpoledne od 14:15-14:30 hod. – kuchařka připraví svačinu a nápoje, děti se samy obsluhují – vybírají si množství potravin i druh nápoje.

Oběd: se vydává od 11:30 - 12 hodin, hlavní jídlo na talíře připravuje kuchařka. Polévku děti dostanou na talíř . Děti si mají právo říci o množství popř. co na talíř nechtějí. Podle věku používají příbory.

MŠ neposkytuje stravování pro cizí strávníky. Cizím osobám je vstup do prostor kuchyně zakázán.

Při sestavování jídelníčku se řídíme se nutričním doporučením ministerstva zdravotnictví, dodržujeme pestrost nabízených pokrmů a pravidla spotřebního koše, tzn., ve stravě jsou zastoupeny kategorie potravin maso, ryby, mléko a mléčné výrobny, tuky, cukry, zelenina a ovoce, brambory, luštěniny, rostlinné tuky, oleje a vejce. Zařazujeme i produkty zdravé výživy (např. cizrna, kuskus, různé druhy luštěniny, saláty, kaše).

Do jídla děti zásadně nenutíme. Naší snahou je vyvolat v dětech pocit zvědavosti, jídlo alespoň ochutnat, přivonět si nebo si prohlédnout. Podporujeme děti v jejich samostatnosti tím, že si svou porci svačinky (volby velikosti pečiva, množství pomazánky či kaše, ovoce a zeleniny, pití) připravují podle schopností samy. Touto cestou podporujeme návyky.

Snažíme se zlepšit: průběžně sledovat, hodnotit a přijímat opatření k optimálnímu plnění spotřebního koše. Upřednostňovat v jídelníčku sezónní potraviny a z regionálních zdrojů, nově chceme využít vlastních zdrojů (výpěstků)- např. bylinky.

Pitný režim: děti dodržují po celý den průběžně. Děti mají k dispozici v nerezové konvici, ze které si mohou nalévat (zajišťuje kuchařka). Učitelky vedou děti k pití, konvice se průběžně doplňují. Nápoje jsou obměňovány – čaje, voda, ovocné šťávy, minerálky, atd.

Ceník stravného v MŠ od 1.9.2020

  Věk dětí

3 – 6 let (MŠ)

7-leté

Přesnídávka 7 Kč 7 Kč
Oběd 16 Kč 18 Kč
Svačina 7 Kč 7 Kč
Celkem 30 Kč 32 Kč

 

Děti mají k dispozici po celou dobu pobytu v MŠ  pitný režim. Platba za školní stravování dítěte v MŠ jsou platby, které jsou pro rodiče povinné a jsou nedílnou součástí rozpočtu MŠ. Opakované neuhrazení těchto plateb je považováno za závažné porušení provozu MŠ a v konečném důsledku může být i důvodem pro ukončení docházky dítěte do MŠ (zákon 561/2004 Sb. § 35, odst. 1 d). Cena stravného je předem stanovena dle vyhlášky č. 107/2005 Sb., dle finančního normativu podle §5. Pokud dojde během roku ke zdražení potravin, vyhrazujeme si jako mateřská škola právo na úpravu ceny stravného v souvislosti s výše uvedenou vyhláškou.

 

!!! Od 1.9.2020 se zvýší cena stravného v důsledku navyšování cen energií a potravin.

Děkujeme za pochopení.